gerb 90

Електронни услуги

logo eservices

12825111 10205993014013191 1474701065 nАтанас Евтимов е победителят в първия Турнир по тенис на корт „Любимец OPEN 2016”. На второ място се нареди Димо Петров, а на трето Иван Ангелов.

Турнирът бе само за спортисти от община Любимец и се проведе на новоизградените кортове на Спортна зала „Марица“ в дните 27-28 февруари и 5-6 март. В него участваха общо 12 състезатели, разпределени в две групи, по шест участника.

Освен призове за победителите в надпреварата, организаторите на турнира бяха предвидили и награди в категориите „Най-млад играч“, „Най-много Ас“ (сервис), „Най- перспективен играч“, „Най-много неточни  удари“ и др.

Любителите на този спорт в града създадоха сами организацията и осигуриха финансирането на турнира, който се проведе изцяло по поправилата на световната игра, а наградите на победителите връчи Илия Илиев – Заместник кмет на общината.

Тенисът на корт в Любимец засега е на любителско ниво, но амбициите на общинското ръководство е да се създаде спортен клуб, в който желаещите да се занимават с този спорт да развиват своите умения.